לוגו לבן.png

וַיְהִי, אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, כֶּרֶם הָיָה לְנָבוֹת הַיִּזְרְעֵאלִי, אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל--אֵצֶל הֵיכַל אַחְאָב, מֶלֶךְ שֹׁמְרוֹן"            מלכים א' פרק כא"

חיפוש

קק"ל - קרן קומבינה לישראל


ביום שני (26.8.2019) הרס הצבא בית ומסעדה באזור אלמחרור ממערב לבית ג'אלה, בטענה שמדובר בבניה לא חוקית על אדמות שנרכשו ע"י הימנותא, חברת הבת הנכלולית של קק"ל שמתמחה בעסקאות נדל"ן מפוקפקות בגדה. עוד פרטים על מה שקרה שם אפשר לקרוא במסמך שפרסמה שלום עכשיו . מסתבר שבמקביל להגנה קנאית על אדמות שהימנותא טוענת שהן רכושה, אין לקק"ל שום בעיה להמשיך ולהשתתף בביזת כל סוגי הקרקעות במקומות אחרים בגדה.

הנה כמה דוגמאות:

"פארק אלון" (כן, על שם איש מפלגת העבודה יגאל אלון) כמו כל החלק הצפוני של ההתנחלות קריית ארבע (המכונה גבעת החרסינה), הוקם על קרקעות של תושבי חברון שהוכרזו אדמות מדינה והוקצו לשימוש ההתנחלות. מי מימן את הפארק? קק"ל יחד עם עוד מספר גופים ציבוריים.

לסיפור של הפארק בתוך ההתנחלות נוקדים התייחסנו כאן כבר מספר פעמים בעבר, אבל זו הזדמנות נוספת להזכיר אותו עבור מי שהצטרפו אלינו לאחרונה: בשנת 1997 קק"ל הקימה פארק על כ-20 דונם של קרקע חקלאית מעובדת של פלסטינים שנכלאה בלב ההתנחלות נוקדים, לאחר שהמתנחלים חסמו את גישת הבעלים למקום שנים ספורות קודם לכן. על הסיפור הזה כתבנו באריכות בדו"ח שלנו "כחול לבן שחור".

עדיין בנוקדים, בקק"ל כנראה יש חיבה מי