לוגו לבן.png

וַיְהִי, אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, כֶּרֶם הָיָה לְנָבוֹת הַיִּזְרְעֵאלִי, אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל--אֵצֶל הֵיכַל אַחְאָב, מֶלֶךְ שֹׁמְרוֹן"            מלכים א' פרק כא"

חיפוש

עיתונאי קטן שלי

ביום רביעי שעבר (9.6.2020) בג"ץ פסל ברוב של 8 נגד אחד את "חוק ההסדרה" שעבר בכנסת בפברואר 2017.

"חוק ההסדרה" נועד להפקיע אדמות בבעלות פלסטינית פרטית שנבנו עליהן התנחלויות ומאחזים באופן בלתי חוקי. להעברת החוק קדם ויכוח ציבורי חריף והוא עבר בסופו של דבר ברוב של 60 נגד 52.


בשנים שקדמו להצבעה על החוק, מספר גופי ימין קיימו קמפיין אגרסיבי במיוחד במטרה לשכנע את הציבור ש"חוק ההסדרה"הוא חוק "ראוי" ו"מידתי" שיפתור את בעיית אלפי המשפחות שגרות באלפי בתים לא חוקיים שנבנו על אדמות בבעלות פלסטינים.


לקמפיין זה נרתמו מספר גופי ואנשי תקשורת מוכרים, שעם פסילתו של החוק בשבוע שעבר, התגייסו שוב, הפעם על מנת לזעוק ש"בית המשפט העליון לא נותן לריבון למשול". צודקים האמת, מה "העם" (כלומר הימין המתנחל) כולה ביקש? שיתנו לו להמשיך קצת לבזוז פה ושם אדמות של "ערבים".


מה שאנשים רבים לא יודעים, הוא שכמה מהקולות הדומיננטים שעומדים מאחורי מכונת התעמולה שמפמפמת מזה שנים כמה "חוק ההסדרה" חשוב, ראוי ומוסרי, הם של עיתונאים ואנשי תקשורת אשר יש להם עניין אישי מאוד בסיפור הזה. עובדה שלמרבה הצער והחרפה רובם לא תמיד טרחו או טורחים להזכיר לציבור. אז כשירות לציבור אנו מביאים כאן רשימה קצרה של כמה אנשי תקשורת שהתבטאו באופן