לוגו לבן.png

וַיְהִי, אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, כֶּרֶם הָיָה לְנָבוֹת הַיִּזְרְעֵאלִי, אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל--אֵצֶל הֵיכַל אַחְאָב, מֶלֶךְ שֹׁמְרוֹן"            מלכים א' פרק כא"

חיפוש

ימין שקרן צריך עיתון שקרן


פוסט קצר על בלגן, אגו ושקרים במערכת עיתון אחד.

שעות אחה"צ של יום חמישי ה-9.1.2020 היו עמוסות בדסק המשפטי של עיתון מקור ראשון, אך למרות זאת הם הצליחו להעלות שני מאמרים שעוסקים בנושא שמעסיק מן הסתם לא מעט מקוראיהם בהתנחלויות: כיצד להלבין את גזל האדמות בהתנחלות עפרה, בה גרים כזכור גם עורך העיתון חגי סגל וסגניתו אורלי גולדקלנג.

בשעה 16:58 עלה לאתר העיתון מאמר פרשנות ארוך של "ראש הדסק המשפטי" בעיתון, יהודה יפרח, שרשימת תאריו ארוכה מדי על מנת להביאה במלואה ולכן אנו מקצרים ועימו הסליחה. המאמר של יפרח הוקדש לדיון בפסק דין שניתן בבג"צ ימים ספורים קודם לכן (6/1/2020) שבו נדחתה עתירתם של תושבי הכפר סלוואד נגד אישור תוכנית המתאר להתנחלות עפרה. עיקר מאמרו נדרש לשאלת תחולתו של סעיף 5 (תקנת השוק) במקרה של עפרה. מבלי להכנס לעובי הקורה, נבהיר ש"תקנת השוק" מאפשרת לאדם שרכש נכס, במידה ומילא אחר תנאים מסוימים וביניהם שהעיסקה נעשתה בתום לב, להגן על בעלותו גם אם התברר בדיעבד שהנכס שנמכר לא היה שייך למוכר. כך כתב יפרח:

"השופט הנדל פסע במסלול מעניין בפסק דינו האחרון: מחד גיסא הוא נמנע מלקבוע אם תקנת השוק חלה במקרה הזה או לא, ורק ציין בדרך אגב כי יש אפשרות שהתקנה חלה פה, ועניין זה צריך להתברר בערכאה אזרחית כמו בכל סכסוך על מקרקעין. מאידך גיסא, הוא קבע החלטה חשובה מאוד, שמאפשרת לקדם את התב"ע של עפרה ודוחה את העתירה נגדה."