לוגו לבן.png

וַיְהִי, אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, כֶּרֶם הָיָה לְנָבוֹת הַיִּזְרְעֵאלִי, אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל--אֵצֶל הֵיכַל אַחְאָב, מֶלֶךְ שֹׁמְרוֹן"            מלכים א' פרק כא"

חיפוש

איך עושים כסף מהשתלטות ובניה לא חוקית


את הגברת מענית רבינוביץ' יצא לנו להכיר לאחרונה לאחר שהיא הגישה לבית המשפט בקשה לאישור תביעה יצוגית כנגד חברת Airbnb וכנגד 'כרם נבות' בהסתמך על חוק איסור אפליה במוצרים ושירותים, בטענה שהיא הופלתה לרעה על ידי החברה כאשר זו הודיעה בנובמבר האחרון על כך שתפסיק לפרסם חדרי אירוח בהתנחלויות.

אז מה הקשר של 'כרם נבות' לסיפור הזה? אנחנו סיפקנו נתונים לארגון זכויות האדם הבינ"ל Human Rights Watch, שהכין דו"ח בנושא פעילותן של חברות תיירות המפרסמות חדרים בהתנחלויות (ביניהן גם Airbnb), שראה אור מייד לאחר ההודעה של Airbnb, מה שהביא את רבינוביץ' ועורכי דינה לטעון ש"שידלנו" את החברה לקבל את ההחלטה, ולכן צורפנו לתביעה.

אז האמת היא שאנחנו מעולם לא החלפנו מילה עם Airbnb שבינתיים כבר הספיקה לזגזג כמה פעמים ואף לחזור בה בסוף מההחלטתה המקורית. אבל לו היינו מדברים איתם, היינו חולקים איתם את המידע הבא: גברת רבינוביץ' גרה במאחז הלא חוקי קידה שנמצא כ-4 קלומטר ממזרח להתנחלות שילה. המאחז הוקם בשנת 2003 והוא המזרחי והצע