לוגו לבן.png

וַיְהִי, אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, כֶּרֶם הָיָה לְנָבוֹת הַיִּזְרְעֵאלִי, אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל--אֵצֶל הֵיכַל אַחְאָב, מֶלֶךְ שֹׁמְרוֹן"            מלכים א' פרק כא"

חיפוש

אז מה שמעון ריקלין לא מספר לנו?


לפני כשנתיים וחצי חשפנו שהבית של "הפרשן המדיני" של ערוץ 20, שמעון ריקלין, בהתנחלות מעלה מכמש, נבנה על אדמות פרטיות של תושבי הכפר דיר דבואן. ריקלין, שהיה אחד מתומכיו הצעקנים של חוק "ההסדרה", מעולם לא טרח (כמו ח"כ בצלאל סמוטריץ' שקידם את החוק בכנסת) לחשוף את העובדה האלמנטרית שיש לו אינטרס אישי בחוק הזה. לאחר הפרסום בוואלה ריקלין צייץ בטון נעלב: "בניגוד לשקרים שוואלה כותבים עלי, לא בניתי את הבית שלי, קניתי אותו עם משכנתא כאשר עברתי מתל אביב למכמש. העיקר ללכלך". ואילו לכתב וואלה בזמנו, שבתאי בנדט, הוא אמר בתגובה: "נטפלים דווקא אלי מתוך אלפי משפחות". אז היום נספר לכם על כמה דברים שריקלין בחר שלא לספר לקוראים של וואלה, וגם לא לעוקבים שלו בטוויטר.

נתחיל עם תזכורת קצרה: הבית של ריקלין בהתנחלות מעלה מכמש נבנה על ידי ארגון 'אמנה' (המעורב כידוע באין ספור מקרים של גזל אדמות, בנייה לא חוקית בהתנחלויות וזיוף עסקאות "רכישה" שלא היו ולא נבראו), במהלך המחצית השנייה של שנות ה-90. כמו בתים רבים שנבנו בהתנחלות, גם הבית של ריקלין נבנה על אדמות שמתנחלי מכמש ואמנה השתלטו עליהן בחסות הצבא והמנהל האזרחי שכרגיל העלימו עין.