לוגו לבן.png

וַיְהִי, אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, כֶּרֶם הָיָה לְנָבוֹת הַיִּזְרְעֵאלִי, אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל--אֵצֶל הֵיכַל אַחְאָב, מֶלֶךְ שֹׁמְרוֹן"            מלכים א' פרק כא"

חיפוש

תנועה למנהל ימין

מספר אזרחים טובים שלחו לא מזמן מכתב למועצה אזורית לב השרון ובו דרישה לקבל לידיהם את תיק הבנייה של מגרש בו מתגוררת עובדת מדינה בדרגה בכירה. הם חושדים כי היא ביצעה עבירות בנייה.


בין היתר כתבו אותם אזרחים מודאגים כך: "קיבלנו לידינו גרמושקה של נכס בבעלות בני הזוג במושב חרות... ועליה הערות פקח מטעמכם. על פי הערות הפקח, הממצאים שבשטח מצביעים על מספר רב של חריגות, בין היתר: הנחת רעפים מעל שטח שהוגדר כ'משטח מרוצף', פתיחת חלון במרתף בגובה שאינו תקני, בניית קירות בטון שלא אושרו בתוכנית, חשד להוספת שטח למרתף בניגוד להיתר ועוד".


האזרחים המודאגים הם חברי עמותה בשם ארגון לביא - זכויות האזרח ומנהל תקין ועידוד ההתיישבות, שנרשמה באפריל 2016 במטרה "לעסוק בפעילות להגנה על זכויות האזרח בישראל, לעסוק בפעילות למען מינהל תקין במוסדות הציבור ובשירות הציבורי, לעסוק בפעילות לעידוד ההתיישבות בגליל ובישראל." עובדת המדינה שאת תיק הבנייה שלה הם דורשים לקבל היא עו"ד ליאת בן ארי שעומדת בראש צוות התביעה בפרקליטות המדינה, שאחראית על הטיפול בתיקי החשדות בשחיתות של נתניהו.


מכיון שגם אנחנו אזרחים מעורבים שחרדים לסוגיות של זכויות אזרח ומינהל תקין, רצינו להכיר טיפה