לוגו לבן.png

וַיְהִי, אַחַר הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, כֶּרֶם הָיָה לְנָבוֹת הַיִּזְרְעֵאלִי, אֲשֶׁר בְּיִזְרְעֶאל--אֵצֶל הֵיכַל אַחְאָב, מֶלֶךְ שֹׁמְרוֹן"            מלכים א' פרק כא"

חיפוש

אילון הימן משתלט על אל-נאקה

"מנהיגות הינה היכולת להוביל אנשים שלא רק מכוח הסמכות, אלא באמצעות השפעה, השואבת כוחה מהיכולת לרקום חזון, להוות דוגמא אישית, לראות את הפרט וצרכיו ולעורר השראה. מנהיג ומפקד משמעותי הוא זה המניע את אנשיו לפעול מעל ומעבר לציפיותיהם מעצמם. תחום זה בא לידי ביטוי בפעילות, ראשית ע"י דוגמא אישית, התנסויות, הובלה אוטונומית של השוחרים, מפגשי מפקד ועוד."

(מתוך אתר האינטרנט של הפנימייה הצבאית – תורנית אור עציון)


סקרנים לדעת מה שלום מפקדה לשעבר של הפנימייה צבאית אור עציון?

טוב תודה. הוא עסוק מאוד בימים אלו בהשתלטות על מבנה משטרה ירדני קדום בלב "שטח צבאי סגור" שעל פי החוק הצבאי שחל בגדה, אסור לו או לכל אזרח ישראלי להיות בו בכלל.


סא"ל במיל' אילון הימן פרש לאזרחות לאחר שנים של קריירה צבאית, שבע אתגרים ומעשים, וכמו רבים במצבו גם הוא מחפש כיצד להמשיך ו"לתרום" באזרחות. הוא אינו הראשון וגם לא האחרון שנמצא בסיטואציה דומה, אבל סא"ל במיל' הימן מצא אפיק פעולה מקורי: הוא מגיע עם בני נוער כדי להשתלט על מבנה משטרה ירדני קדום בשם "אל נאקה" (נאקה בערבית כמו בעברית היא נקבת הגמל), שממוקם כ-20 קמ' מזרחית לחברון.<